הטעויות שנעשות בפרסום PPC לעסקים

פרסום PPC בסביבת עסק לעסקים נאמר לעתים קרובות שונה לחלוטין משיווק PPC המשמש למטרות צרכנים. אין ספק שזה נכון לנקודה מסוימת; אבל פרסום PPC בהקשר B2B צריך להיות מעניין ולעשות גם בדמיון. לעתים קרובות מדי, מפרסמים יחפשו קופאוט באופן שבו הם טוענים שהחלק שלהם בעסק הוא ‘שונה’. הם ישתמשו בכל תירוץ כדי להוציא פרסום משעמם. בואו נסתכל על כמה מהטעויות הגרועות ביותר שעסקים המפרסמים פרסום B2B PPC יעשו.

בגוגל, מודעת PPC מותרת באורך 95 תווים, לא יותר. מפרסמי B2B ישתמשו במילים ארוכות ובעותק משעמם במודעות ה-PPC שלהם רק בגלל שככה הם רגילים לחשוב, לעתים קרובות. הם גם ילכו לפעמים לקיצוניות השנייה, וידברו לגמ קידום עורכי דין רי בז’רגון שאף אחד מחוץ לעסק שלהם לא יבין. לפרסום PPC יש רק כמה דמויות לעבוד איתן. המסר שמופץ צריך להיות נוקב, נקודתי ומושך. אם זה אף אחד מהדברים האלה, אין לו עסק לשאוב תקציב פרסום.

חשוב שמונחים ממותגים יהיו חלק מיוזמת PPC. גם אם התקציב קטן. כן, התחרות אכן מייקרת תנאים ממותגים. איך זה חייב להיראות אם שותף משתמש במונח הממותג והאתר הרשמי הראשי לא? המונח הממותג אינו ניתן למשא ומתן בשום קמפיין פרסומי PPC.

ברצונם הכללי לשמור על פרסום B2B פשוט ובסיסי, רוב מפרסמי ה-PPC יוודא שהם לא יעשו הרבה כדי לשנות את הפרסום שלהם משנה לשנה. זה לא הגיוני בשוק שיש בו כל מיני מתחרים חדשים בכל עת. בסצנה תחרותית המשתנה כל הזמן, גם הפרסום צריך להשתנות כל הזמן. אבל רוב המפרסמים אדישים מכדי להאמין בכך.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *